Grzegorz postawił ostatnią liczbę po znaku równości. Powinien jeszcze sprawdzić rozwiązanie, ale szkoda było mu na to czasu. Wołała go przygoda na podwórku. Wyjrzał przez okno. Osiedlowe boisko do gry w nogę nie nadawało się do użytku.

Padający od trzech dni deszcz zamienił je w jedną wielką kałużę. O grze w piłkę w takich warunkach mógł zapomnieć. Gdyby rosła tam trawa jak na prawdziwym stadionie piłkarskim, to może dzisiaj by zagrali, ale na takim klepisku mogli jedynie potaplać się w błocie. Zniechęcony spojrzał w dół. Na trzepaku siedział tylko Jacek, jego kolega z klasy. To tutaj toczyło się życie towarzyskie osiedla, kiedy nie można było biegać za piłką.

– Mamo! Lecę na podwórko – rzucił, zakładając w pośpiechu buty i kurtkę.

– Lekcje zrobione? – pytanie z kuchni dobiegło go, kiedy był już na klatce schodowej.

Sprawnie zeskakiwał po dwa stopnie, jakby w ten sposób chciał szybciej zapomnieć o straconej godzinie spędzonej nad zeszytami. Miał do pokonania cztery piętra.

Lekko zdyszany podciągnął się na metalowej rurze i usiadł na trzepaku. Nogi dyndały mu w powietrzu.

– Co taka pustka, gdzie się wszyscy podziewają? – zapytał kumpla.

– Przed telewizorem, oglądają niewolnicę Isaurę.

– O kurczę! To możemy spadać i tak nikt więcej nie przyjdzie – skomentował. Zupełnie nie rozumiał, co ludzie widzą w filmie o miłostkach biednej niewolnicy.

– Irenka przechodziła przed chwilą. Idziemy popatrzeć, czy nie będzie jakiejś awantury.

 

Kobieta w czerni

Nikt nie wiedział, ile dokładnie lat ma Irena. Mogła mieć 40, ale równie dobrze mogła być przed trzydziestką. Mieszkała sama, nie miała męża ani dzieci, nie pracowała. Już to wystarczało, by ludzie patrzyli na nią z podejrzliwością. Do tego przypuszczano, że była chora psychicznie.

– Wariatka Irenka, stuknięta ciotka, idiotka – szeptali ludzie, kiedy kobieta pojawiała się na ulicy.

Ile było w tym prawdy? Chłopcy nie potrafili tego odgadnąć. Jedno było pewne, z kobietą było coś nie tak.

 

Co tak naprawdę zrobiła Irenka? Przeczytaj w najnowszym „Detektywie Extra” nr 3/2018.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym wydaniu kwartalnika „Detektyw Extra” nr 3 w sprzedaży do 22 października 2018 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]