Na przełomie sierpnia i września biegli psychiatrzy mieli wydać opinię dotyczącą poczytalności Jakuba A., zabójcy 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jednak mężczyzna przejdzie dodatkowe badania. Od nich ma zależeć, czy sprawca zostanie uznany za niepoczytalnego, a tym samym uniknie więzienia. 

Prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy powiedział, że biegli zlecili wykonanie dodatkowych badań psychiatrycznych Jakuba A. Od nich będzie zależał dalszy los 22-latka. Jeśli zdecydują oni, że jednorazowe badania są niewystarczające, to może on trafić na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Jeżeli natomiast zostanie uznany za niepoczytalnego może, zamiast do więzienia, trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

10-letnia Kristina zaginęła 13 czerwca koło południa.

Wyszła ze szkoły i wracała do domu, który od placówki dzieli trochę ponad kilometr. Ostatni raz była widziała 200 metrów od domu.
Niestety po godzinie 20.00 ujawniono zwłoki dziewczynki w okolicy Imbramowic. Ciało dziewczynki było częściowo roznegliżowane.
Przyczyną zgonu 10-letniej Kristiny były liczne rany kłute klatki piersiowej oraz szyi.

Podejrzanego o zabójstwo dziewczynki ujęto w niedzielę, 16. czerwca, na terenie Dolnego Śląska.

Po godzinie 20.00 przewieziono go do prokuratury w Świdnicy, gdzie przez około 5 godzin był przesłuchiwany. Przedstawiono mu dwa zarzuty, a mianowicie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, skumulowane ze znieważeniem zwłok oraz drugi – podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie.
Jakub A. przebywa on w jednoosobowej, monitorowanej całodobowo, celi.

Źródło: www.gloswojewodzki.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]