Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Roberta P. za winnego zarzucanej mu aktem oskarżenia wniesionym przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Moniki G. Ponadto wobec oskarżonego orzeczono środek karny w postaci pozbawienia praw publicznych na okres 5 lat.

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P. pod koniec lipca 2019 roku skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator oskarżył Robert P. o dokonanie zabójstwa Moniki G. w nocy z 21 na 22 grudnia 2015 roku na terenie ogródków działkowych przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W toku śledztwa, w oparciu o wyniki sekcji zwłok i opinię z zakresu medycyny sądowej, prokurator ustalił, że oskarżony Robert P. wielokrotnie zadał pokrzywdzonej, z dużą siłą, uderzenia w głowę, twarz, klatkę piersiową, brzuch i kończyny dolne. Skutkiem tępych urazów mechanicznych były liczne złamania kości twarzoczaszki i rozległe obrażenia narządów wewnętrznych.  Śledztwo wykazało nadto, że oskarżony gwałtownie dusił pokrzywdzoną. Sposób jego działania, przede wszystkim zadanie wielu tępych urazów godzących z dużą siłą w okolice twarzy i głowy, a także uderzanie ze znaczną siłą w okolice brzucha ofiary dał podstawy do zakwalifikowania zbrodni jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Do wytypowania sprawcy i przedstawienia mu zarzutów przyczyniła się przede wszystkim wnikliwa, analityczna praca prokuratora Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie działającego wspólnie z funkcjonariuszami policji Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Wyniki ekspertyzy daktyloskopijnej i zleconych przez prokuratora badań z zakresu identyfikacji profili DNA licznych śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia pozwoliły na zatrzymanie sprawcy zabójstwa Moniki G.

 Źródło: Prokuratura Krajowa

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]