Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 30 i 32-latkowi, których w minioną środę zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Mieszkańcy powiatu skarżyskiego podejrzewani są o to, że na początku lutego bieżącego roku przyczynili się do śmierci 34-latka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres najbliższych 3 miesięcy.

Cała historia swój początek miała na początku lutego bieżącego roku. Wówczas policjanci ze skarżyskiej jednostki otrzymali sygnał, że na jednej z dróg w gminie Bliżyn obok roweru leży mężczyzna. Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi oraz służby ratunkowe. Po chwili okazało się, że życia 34-latka nie dało się już uratować. Wtedy do dalszych działań wkroczyli stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji Skarżysku-Kamiennej, prokurator oraz biegły lekarz. Okoliczności wskazywały, że w tym miejscu mogło dojść do wypadku drogowego. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Kolejne czynności oraz wyniki sekcji zwłok jednoznacznie wskazywały, że do śmierci 34-latka ktoś się przyczynił. Wówczas w rozwiązanie tej sprawy włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ich kilkutygodniowa, drobiazgowa praca, a następnie analiza zebranego materiału dowodowego przyniosła oczekiwane efekty. Ostatecznie w minioną środę kryminalni zatrzymali 30- i 32-latka, mieszkańców powiatu skarżyskiego. Dziś usłyszeli oni zarzuty zabójstwa, a miejscowy sąd rejonowy zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział karę 25 lat lub dożywotniego pozbawiania wolności.

Źródło: KWP w Kielcach

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]