Do zdarzenia doszło 1 marca 2020 roku. Pokrzywdzony wraz z innymi osobami spożywał alkohol w altance na terenie ogródków działkowych w Płaszowie.

W pewnym momencie doszło do awantury. Napastnicy w sposób brutalny, pobili pokrzywdzonego, który w wyniku doznanych obrażeń, mimo udzielanej pomocy lekarskiej, zmarł.

Czynności dowodowe przeprowadzone na miejscu zdarzenia, a w szczególności oględziny miejsca zdarzenia, w toku których zabezpieczono szereg istotnych dowodów, przesłuchania świadków, jak również wstępne wyniki badań przeprowadzonych przez biegłych pozwoliły na przedstawienie zarzutu zabójstwa dwóm mężczyznom: 44-letniemu Grzegorzowi B. i 45-letniemu Adamowi Z. Z kolei 48-letni Sławomir O. usłyszał zarzut nieudzielenia pokrzywdzonemu pomocy i niezawiadomienia organów ścigania o popełnionym przestępstwie.

Wszyscy sprawcy pozostawali w trakcie zdarzenia pod wpływem alkoholu. Podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów, przedstawiając własną wersję przebiegu zdarzenia.

W dniu 3 marca 2020 r., na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grzegorzowi B. i Adamowi Z. grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Sławomirowi O. grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: www.krakow.po.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]