Do makabrycznego odkrycia doszło w ostatnią sobotę 2018 roku. Uduszony mężczyzna był Nepalczykiem. Zarzuty zabójstwa usłyszało dwóch obywateli Indii, pracowników jego restauracji.

Teraz prokuratura ujawnia szczegóły sprawy. „Po przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego medyka sądowego ustalono, że ofiara została uduszona kilka dni wcześniej” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Prokuratura przekazała, że ofiarą był 37-letni obywatel Nepalu, właściciel jednej z restauracji przy ulicy Warszawskiej w Legionowie.

„28 grudnia zgłoszono zaginięcie mężczyzny, który od kilku dni nie był widziany w pracy oraz w miejscu zamieszkania. Następnego dnia przypadkowa osoba ujawniła zwłoki mężczyzny, który wyglądem przypominał poszukiwanego” – relacjonują śledczy.

„Podejrzani złożyli przed prokuratorem obszerne wyjaśnienia, przy czym do popełnienia zbrodni przyznał się tylko jeden z nich. Najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa były nieporozumienia z pracodawcą. 27-latek oraz jego rok starszy kolega planowali mord” – wyjaśnia prokuratura.

Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Najbliższe trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

źródło: tvnwarszawa.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]