Prokurator Rejonowy Szczecin-Niebuszewo skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Michelowi F., który w grudniu zeszłego roku zaatakował dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł.

Do ataku doszło 23 grudnia 2018 roku w szczecińskim „Multikinie” w centrum handlowo-rozrywkowym. W akcie oskarżenia czytamy, że 26-latek działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pierwszego pokrzywdzonego wielokrotnie ugodził go nożem w klatkę piersiową, w okolice łopatek, ręce, szyję i obojczyk. Wskutek tego mężczyzna zmarł. Dodatkowo w tym samym czasie i miejscu Michel F. działając w zamiarze bezpośrednim usiłował pozbawić życia drugiego pokrzywdzonego mężczyznę poprzez wielokrotne ugodzenie go nożem w klatkę piersiową, szyję, kończynę górną prawą i lewą.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo.

W toku postępowania ustalono, że oskarżony, który znał wcześniej jednego z pokrzywdzonych, w dniu 23 grudnia 2018 roku po uprzednim ustaleniu, że tego dnia mężczyzna ten wraz ze swoim znajomym wybiera się do kina – nabył bilet na ten sam seans, a następnie udał się do tego kina. Będąc już na miejscu oskarżony, który posiadał przy sobie nóż, skierował się do rzędu znajdującego się bezpośrednio za rzędem, w którym siedzieli pokrzywdzeni i zaatakował obu mężczyzn zadając im liczne rany.

Oskarżonego zatrzymano na miejscu zdarzenia, a następnie na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy stosowany był wobec niego również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

26-latek nie był wcześniej karany sądownie. W toku śledztwa nie ustosunkował się do treści stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień w sprawie.  Za zarzucaną m. in. zbrodnię zabójstwa na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www.szczecin.po.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]