Wiedział, że jej ojciec wychodzi do pracy między godziną 7 a 8. W mieszkaniu powinna zostać Aldona, jej siostra i matka. Wreszcie zobaczył,  jak drzwi się otwierają i pojawia się w nich jego niedoszły teść. Poczuł, że wszystko zaczyna się układać zgodnie z planem… Upewnił się, że cały czas ma przy sobie metalową pałkę i bagnet. Po kilku minutach zakradł się pod drzwi balkonowe na parterze, wybił szybę i wtargnął do środka…

Poznali się pod koniec wakacji w ośrodku jazdy konnej. 22-letni Konstanty był tam instruktorem. 18-letnia Aldona R. trzymała w ośrodku swojego konia. Zaiskrzyło. Szybko zostali parą. Młody mężczyzna namawiał ją, aby wyjechała z nim w jego rodzinne strony, ale dla niej to nie był jeszcze czas na takie decyzje…

Fascynacja nie trwała długo, raptem kilka miesięcy, ale Kostek „załapał” się jeszcze na osiemnastkę Aldony. Wyprawiała ją we własnym domu. Świadkowie zapamiętali, że dziwnie się zachowywał: pokazywał innym język, stroił głupie miny. Może chciał być zabawny? Znajomym 18-latki „coś” w nim nie pasowało, a tym bardziej jej rodzicom. Poprosili córkę, żeby z nim zerwała. Ponieważ Aldona też czuła, że to nie jest miłość jej życia, poprosiła Kostka o spotkanie i bez żalu zakończyła znajomość.

Jak zazdrość Kostka doprowadziła do śmierci Aldony dowiesz się z tekstu „Zaczniesz mnie nienawidzić…” Alicji Majcz opublikowanym w lipcowym „Detektywie”.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 7/2020 w sprzedaży od 16 czerwca 2020 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]