W majowy poranek w 1991 roku w Irlandii Północnej w nadmorskim miasteczku Castlerock, ginie bez śladu Lesley Howell, matka czworga dzieci oraz żona Colina Howella, szanowanego i odnoszącego sukcesy zawodowe dentysty. Mąż od razu rozpoczyna poszukiwania.

Leżące na samym krańcu Irlandii Północnej Castlerock to ciche, spokojne i senne miasteczko, wszyscy się tu znają, spędzają razem dużo czasu, odwiedzają się regularnie i wspólnie uczęszczają do kościoła Baptystów, który pełni bardzo ważną rolę w lokalnej społeczności.

Colin i Lesley są przykładną parą, która wychowuje czworo dzieci, mimo problemów w związku, uchodzą za wzorowe małżeństwo. Lesley to mama na pełen etat – prowadzi dom i opiekuje się gromadką pociech, które są dla niej najważniejsze. Colin prowadzi praktykę dentystyczną, a po pracy stara się spędzać dużo czasu z rodziną. Howellowie są również bardzo wierzący. Biorą czynny udział w życiu wspólnoty kościelnej. Z powodu bliskich związków z kościołem, tuż po zaginięciu żony Colin udaje się z prośbą o pomoc do pastora i starszyzny kościelnej.

Razem postanawiają przeszukać dom Howellów, by znaleźć wskazówki, które mogłyby pomóc w zlokalizowaniu Lesley. Trafiają na dziwny list sugerujący, że kobieta mogłaby targnąć się na swoje życie. Pisze w nim, że zamierza zasnąć na bardzo długi czas, lecz nie wie na jak długo, wspomina szczęśliwe chwile spędzone z mężem, pisze też o psychicznym bólu, który jej towarzyszy. Colin zwierza się pastorowi, że jego żona ostatnio dziwnie się zachowywała – zaczęła pić i brać silne tabletki nasenne. Mężczyzna stwierdza, że to wszystko spowodowane było śmiercią ojca Lesley, który odszedł nagle zaledwie jedenaście dni wcześniej. Grupa poszukiwawcza postanawia udać się do domu zmarłego w nadziei, że właśnie tam znajdą zaginioną.

 

W garażu

Gdy po przeszukaniu całej posiadłości, Colin postanawia zajrzeć jeszcze do garażu i otwiera jego drzwi, w nozdrza wdziera się mu duszący zapach spalin. Stoi tam zaparkowany samochód należący do rodziny Howellów. Bagażnik auta jest lekko uchylony i wystaje z niego rura od odkurzacza przymocowana do wydechu. Gdy Colin podnosi klapę jego oczom ukazuje się dramatyczny widok. W środku leży niedbale ubrana Lesley. Ma na sobie dresy, nie ma skarpetek, a buty ma ledwo wsunięte na stopy. Przy ciele jest walkman i zdjęcia, na których widać ją, Colina i jej ojca. Lecz to nie jedyne tragiczne znalezisko w garażu. Na siedzeniu kierowcy siedzi w dość nienaturalnej pozycji, z nogą wyciągniętą na zewnątrz, Trevor Buchanan, przyjaciel rodziny i członek wspólnoty kościoła Baptystów. Oboje są martwi.

 

Policyjne wnioski

Na miejsce bezzwłocznie zostaje wezwana policja, która przesłuchuje Colina. Mężczyzna wyznaje, że jego żona w ostatnich dniach bardzo dziwnie się zachowywała, że zaczęła nadużywać alkoholu, brała środki nasenne, dużo płakała i była przygnębiona, co z pewnością było wynikiem śmierci ojca. Colin przekazuje detektywom list, który wcześniej znalazł w rzeczach zaginionej żony. Stróże prawa uznają go za pożegnalny list samobójczyni. Na miejsce po chwili dociera także lekarz sądowy, który po przeprowadzeniu oględzin stwierdza, że Lesley i Trevor nie żyją od co najmniej kilku godzin, a zmarli w wyniku zatrucia dwutlenkiem węgla pochodzącym ze spalin.

Po kilku dniach znany jest raport z sekcji zwłok, który tylko potwierdza wstępną diagnozę – oboje zatruli się spalinami, dodatkowo we krwi obojga znaleziono środki silnego leku nasennego – temazepamu. Detektywi prowadzący sprawę spekulują, że Howell i Buchanan najpierw razem zaplanowali, a następnie popełnili samobójstwo. Ale co zmusiło ich tego czynu? I tak naprawdę jaka relacja łączyła dwoje zmarłych? Prawda została ujawniona dopiero po wielu latach.

Podążaj za zwrotami akcji w tej zaskakującej historii już dziś o 21:00 na CBS Reality w premierowym odcinku 2. sezonu serialu dokumentalnego produkcji własnej pt.: „Spisane krwią”. O tajemniczym, podwójnym samobójstwie opowie autorka kryminałów, Clare Mackintosh, w której powieściach pobrzmiewają echa tej historii. Na spotkanie z Mackintosh i innymi światowej sławy autorami, w tym Tess Gerritsen, Karin Slaughter czy Peterem Robinsonem, na których twórczość miały wpływ prawdziwe zbrodnie, kanał CBS Reality zaprasza w produkcji własnej, serialu dokumentalnym „Spisane krwią” – w każdy wtorek o 21:00.  1. odcinek 2. sezonu serii można również obejrzeć na kanale CBS Reality w serwisie

Strona kanału: www.cbsreality.tv/domowa.php

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]