Policjanci żagańskiej jednostki zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli blisko 100 opakowań wyrobów farmaceutycznych, które nielegalnie były sprzedawane przez Internet. W sprawie zatrzymano 37-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty.

W poniedziałek (9 marca) żagańscy policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą podjęli działania w sprawie wprowadzania do obrotu leków bez wymaganego zezwolenia. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że nielegalnym procederem trudnił się mieszkaniec gminy Żagań.

Policjanci dokładnie zaplanowali i przeprowadzili całą akcję. Podczas przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili blisko 100 opakowań wyrobów farmaceutycznych, które były sprzedawane przez internet na różnych portalach. Były to tabletki na malarię.

W sprawie zatrzymano 37-latka, który nielegalnym procederem zajmował się od 2014 roku. Podejrzany usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu za pośrednictwem portali internetowych produktu leczniczego w postaci tabletek. Naruszył tym przepisy z ustawy o prawie farmaceutycznym. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]