Słowo stalking weszło już do powszechnego obiegu i przeciętnym ludziom nie trzeba wyjaśniać, na czym on polega. Świat nie stoi w miejscu i pędzi do przodu. Za sprawą rozwoju internetu pojawiają się nowe zagrożenia, które jeszcze kilka lat temu były nieznane organom ścigania. Seksting, sekstortion i grooming to tylko niektóre z nich.

W sieci nie każdy jest tym, za kogo się podaje i nie zawsze szczerze mówi o swoich intencjach. Szczególnie boleśnie przekonują się o tym ci wszyscy, którzy za pośrednictwem internetu szukają swojej drugiej połówki.

Internet to cudowna rzecz… Pod warunkiem, że jest wykorzystywany rozważnie przez mądrych ludzi, którzy kierują się dobrymi intencjami. Ale ma on też swoje negatywne strony. Jakie? Przeczytasz o tym w raporcie Jolanty Walewskiej: „Wszystkie grzechy internetu”.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 7/2018 w sprzedaży od 19 czerwca 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]