Z roku na rok rośnie liczba kobiet, które wpadły w sidła oszustów matrymonialnych. Coraz częściej ofiarami są panie z wyższym wykształceniem, bogate, z dużym bagażem doświadczeń życiowych: szefowe w korporacjach, lekarki, kobiety biznesu.

Realizujące się w pracy, doskonale zarabiające. Zadbane, przekonane, że mogą konkurować z nastolatkami o atrakcyjnych mężczyzn. Kiedy wracają do domu, brakuje im męskiego towarzystwa. I, gdy wreszcie pojawi się ten jedyny, wymarzony, tracą dla niego głowę.

W pięknej opolskiej wsi D., leżącej nad malowniczym brzegiem Odry, w otoczeniu jednorodzinnej zabudowy, w pobliżu sklepów, punktów usługowych oraz kościoła, położony jest dom pomocy społecznej. Prowadzony przez siostry franciszkanki ośrodek jest przeznaczony dla 55 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak czytamy na stronie internetowej: „Placówka przyjmuje osoby z terenu całej Polski, niezależnie od ich statusu społecznego, materialnego, przekonań politycznych i religijnych. Baza mieszkaniowa to eleganckie pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe. Każdy posiada standardowe umeblowanie oraz dostęp do pełnego węzła sanitarnego. (…) Placówka zapewnia całodobową opiekę, pomoc medyczną, rehabilitację oraz terapię. Czas wolny wypełniają spotkania towarzyskie, imprezy okolicznościowe, przechadzki po parku, wyjścia na zakupy, do kościoła, a także na dalsze wycieczki”.

W tej wzorcowej placówce, uhonorowanej wieloma nagrodami, doszło niedawno do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. W połowie czerwca 2019 roku do komendy policji zgłosiła się siostra zakonna, a jednocześnie dyrektorka domu pomocy społecznej w dość delikatnej sprawie. Okazało się, że z konta bankowego ośrodka zniknęły wszystkie pieniądze – prawie pół miliona złotych. Były to pieniądze przeznaczone na bieżącą działalność oraz zdeponowane na koncie bankowym prywatne oszczędności mieszkających tam pensjonariuszy.

Dowiedz się więcej sięgając po majowego „Detektywa”, w którym znajdziesz materiał Leona Madejskiego pt. „Zakochana kobieta jest łatwym łupem”.

Ten i wiele innych wciągających tekstów o tematyce kryminalnej znajdziesz w najnowszym wydaniu miesięcznika „Detektyw” nr 5/2020 w sprzedaży do 11 maja 2020 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]