Zaginięcie 21-letniego mieszkańca regionu Algarve, Diogo Gonçalvesa, zgłoszono 18 marca. Części jego ciała zostały znalezione dziewięć dni później przez francuskich turystów, który przyjechali podziwiać wodospad Pego do Inferno.

Sprawą zajęła się policja, która ustaliła, że za zabójstwem stoją 19-letnia Maria Malveira oraz jej partnerka, 23-letnia Mariana Fonseca. Malveira wcześniej spotykała się z 21-latkiem.

Portugalscy mundurowi informują, że motywem zbrodni były pieniądze. Gonçalves dostał odszkodowanie w wysokości ok. 70 tys. euro za śmierć matki w wypadku. 19-latka wiedziała o tym. Malveira umówiła się z nim w jego domu. Gdy przyszła zaproponowała, że wykona dla niego zmysłowy taniec i przekonała, aby dał przywiązać się do krzesła. Potem wezwała kochankę i udusiła Diogo. Następnie odcięła mu palec, ponieważ potrzebowała odcisków do wykonania przelewu z użyciem jego telefonu.

Policja podaje, że obie kobiety później rozczłonkowały ciało 21-latka, m.in. przy użyciu tasaka. Zwłoki rozrzuciły w różnych miejscach.

Obie kobiety trafiły do aresztu. Żadna z nich nie miała wcześniej zatargów z prawem.

Źródło: Toronto Sun

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]