Rodzice mieli m.in. uderzać dziecko w głowę, połamać dziewczynce żebra i uszkodzić jej serce. Według śledczych, mieli także wykorzystać dziecko seksualnie. 36-latka i jej partner usłyszeli w poniedziałek zarzuty zabójstwa i znęcania się nad 9-miesięcznym dzieckiem.

O śmierci dziewczynki w jednym z mieszkań w Olecku poinformowała w sobotę olecka policja. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka. Podjął także decyzję o zatrzymaniu rodziców.

– Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu – powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.

Jak dodał w rozmowie z Polsat News, do zabójstwa dziewczynki doszło w czwartek. – (Rodzice) uderzyli ją narzędziem tępokrawędzistym po głowie i innych częściach ciała, powodując jej zgon, przy czym dziewczynka została wykorzystana seksualnie – powiedział.

Anna W. i Grzegorz W. usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Nie przyznali się do winy.

Według śledczych, znęcali się oni nad dziewczynką od kwietnia. Jak dowiedziała się reporterka Polsat News, dziecko było wcześniej w rodzinie zastępczej. Dwa miesiące temu, decyzją sądu, zostało oddane rodzicom.

W poniedziałek sąd w Suwałkach zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Jak przekazał rzecznik suwalskiej prokuratury, Anna W. ma jeszcze troje dzieci z poprzednich związków, a Grzegorz W. troje z pierwszego małżeństwa.

źródło: PAP/polsatnews.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]