Sierpień i wrzesień to gorący okres na rynku najmu. Do poszukiwań atrakcyjnych lokali wkracza najsilniejsza grupa najemców – studenci. Muszą uważać na fałszywe ogłoszenia. Znany serwis internetowy przedstawił kilka wskazówek, które pomogą nie dać się nabrać na oferty oszustów.

Serwis ogłoszeniowy OLX zwraca uwagę, że przy szukaniu mieszkania do wynajęcia w internecie warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

1. Szczególną czujność należy zachować zwłaszcza, gdy w ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu lub było dodane przez nowego użytkownika.

2. Dobrze jest sprawdzić, czy zdjęcia z ogłoszenia nie występują także w innych miejscach w internecie. „Zdjęcia w fałszywych ofertach bardzo często są ukradzione ze stron typu Airbnb czy Booking.com” – napisano w komunikacie.

3. Kolejną zdroworozsądkową wskazówką jest zastanowienie się, czy „podana cena wynajmu jest realna dla danej miejscowości”.

4. Ważne jest, by „nie wpłacać jakichkolwiek zaliczek przed obejrzeniem mieszkania”, bo tzw. „zaliczka za rezerwację to najczęstszy sposób wyłudzania pieniędzy”.

5. Trzeba zachować ostrożność, gdy wynajmujący chce kontaktować się nie za pomocą serwisu, ale przez prywatny adres mailowy.

Serwis przypomina także, że należy „wystrzegać się przedpłat za możliwość dostępu do oferty agencji nieruchomości”. Po zapłaceniu za obejrzenie oferty okazuje się, że jest ona nieaktualna, a w rzeczywistości prawdopodobnie „nigdy nie była prawdziwa”.

Źródło: olx.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]