7 marca 2020 roku, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu tymczasowo aresztował podejrzanego o dokonanie zabójstwa, do którego doszło tydzień wcześniej w okolicy Zgorzelca i mężczyznę, który pomagał mu ukryć ślady zbrodni.

1 marca 2020 roku na terenie kompleksu leśnego w okolicy Zgorzelca ujawniono częściowo spalone zwłoki mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu, z udziałem prokuratora oraz funkcjonariuszy policji oględziny, a także późniejsza sekcja zwłok wykazały, że pokrzywdzony został postrzelony w głowę.

Podjęte przez policję oraz prokuraturę intensywne czynności wykrywcze i procesowe doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania dwóch podejrzanych. Przesłuchiwano świadków, przeprowadzono wizje lokalne, oględziny i inne dowody.

Ustalono między innymi, że do zbrodni doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca 2020 roku na terenie Zgorzelca. Wówczas Dariusz O. oddał w kierunku Grzegorza C. strzał z broni palnej, trafiając go w głowę. Następnie razem z Oliwerem K. przetransportował jego ciało w odosobnione miejsce, gdzie zostało ono podpalone.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Dariuszowi O. przedstawiono zarzuty zabójstwa, nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji, a także posiadania treści pedofilskich, wobec ich ujawnienia w jego telefonie.

Ponadto zatrzymano Oliwera K., któremu przedstawiono zarzut pomocy sprawcy zabójstwa w uniknięciu odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, między innymi poprzez zacieranie śladów, a także znieważenie zwłok.

Po przesłuchaniu podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku 34 i 21 lat.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Oliwerowi K. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.jgora.po.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]