Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa, których dotychczas oszacowana wartość łącznie wyniosła ponad 5 milionów 800 tysięcy złotych. 63-letni Andrzej K. i 60-letni Andrzej Z. prowadzili sieć kantorów, rzekomo planowali poszerzyć swoją działalność o przedsięwzięcia budowlane na Mazurach. I to na te inwestycje pożyczyli z różnych źródeł pieniądze. Potem okazało się, że nie ma ani inwestycji ani pieniędzy. Obaj usłyszeli już zarzuty, zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zgromadzili materiał, z którego wynikało, że dwaj mężczyźni prowadzący sieć kantorów wymiany walut najprawdopodobniej dopuścili się licznych oszustw, których wartość na chwilę obecną wynosi ponad 5.845.000 złotych.

Jak wynika z zawiadomień pokrzywdzonych i zebranych dowodów 63-letni Andrzej K. i 60-letni Andrzej Z. na przestrzeni kilku lat pożyczyli od znajomych przedsiębiorców znaczne sumy pieniędzy. A wszystko po to by rozwijać firmę i w przyszłości osiągać znaczące zyski. Mężczyźni planowali rzekomo zainwestować w budowę nieruchomości na Mazurach. Niestety żadne inwestycje nie powstały, natomiast zniknęły pieniądze i nigdy nie zostały oddane. W ten sposób pokrzywdzeni łącznie utracili co najmniej ponad 5 milionów 845 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pod nadzorem prokuratury prowadzili czynności, w dalszej kolejności, na podstawie postanowienia prokuratorskiego, zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili do prokuratury. Tam 63-latek usłyszał 10 zarzutów, natomiast 60-latek-5, zatrzymani odpowiedzą za przywłszczenie pieniędzy i oszustwa znacznej wartości. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]