Na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału SG zatrzymali 4 członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.

Przestępcy byli powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Zorganizowali przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski i Niemiec 93 nielegalnym imigrantom pochodzącym z Syrii, Afganistanu oraz Jemenu. Samochodami dostawczymi przerzucali nielegalnych imigrantów z największego na Węgrzech obozu dla uchodźców, mieszczącego się w miejscowości Bicske w pobliżu Budapesztu. W trakcie śledztwa ustalono, że sprawcy uzyskali z popełnionego przestępstwa korzyść majątkową w wysokości co najmniej 50 tys. euro.

Wobec wszystkich zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Trwają czynności mające na celu zatrzymanie pozostałych członków przestępczej organizacji. W maju tego roku Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 członkom tej grupy przestępczej.

źródło: www.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]