Policjanci z Biura Kryminalnego KGP przy wsparciu poznańskich policjantów zatrzymali na terenie Poznania 28-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o brutalne morderstwo młodej dziewczyny na terenie Ukrainy. Dzięki współpracy ze strażą graniczną mężczyzna został już przekazany policjantom ukraińskim i stanie przed obliczem tamtejszego sądu.

Międzynarodowa współpraca polskiej i ukraińskiej policji dała po raz kolejny efekt w postaci zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Z informacji przekazanych przez kolegów z policji ukraińskiej, własnych dalszych ustaleń oraz czynności operacyjnych ustalono, że Mykola S., mając zamiar uniknąć odpowiedzialności, ukrywał się poza granicami ojczystego kraju. Już kilka dni po zabójstwie po raz pierwszy wyjechał do Polski, a gdy odnaleziono ciało zamordowanej w 2018 roku 17-latki, ponownie pojawił się w Polsce.

Samo zatrzymanie na ulicach Poznania przebiegło w sposób bardzo dynamiczny, jednak profesjonalny i bezpieczny dla postronnych osób oraz pasażerów pojazdu, którym podróżował podejrzany. On sam był kompletnie zaskoczony policyjną akcją.

Przypomnijmy, że 5 maja 2019 roku strona ukraińska wydała Polsce podejrzanego o zabójstwo 28-letniej Mamuke S. Zatrzymanie Mykoli S. to kolejny efekt bardzo dobrej współpracy polskiej i ukraińskiej policji rozwijanej przez zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinspektora Kamila Brachę, a koordynowanej przez Biuro Kryminalne KGP.

Źródło: KGP

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]