Media, nie tylko polskie, okrzyknęły go psychopatą. Jego zbrodnie wstrząsnęły Polską, Francją, Niemcami, ale przede wszystkim Szwajcarią. Niewielkim, bogatym krajem, uchodzącym za wyjątkowo bezpieczny. To, co wydarzyło się w kraju Helwetów, zapoczątkowało dyskusję, także u nas, o tym, czy warto i w jaki sposób powinno się resocjalizować więźniów, jak wiele można im zaoferować i czy na pewno zapewnienie im dostępu do niemal każdej atrakcji ma jakiś sens.

Pojawiły się również najważniejsze pytania: czy ktoś w tej sytuacji nie popełnił błędu, dając mężczyźnie skazanemu za dwa brutalne gwałty, zielone światło na przebywanie poza więzieniem? I czy ta decyzja nie była pośrednio skazaniem na śmierć młodej, niewinnej kobiety?

Młody mężczyzna zamordował jedną kobietą w Szwajcarii, drugą planował pozbawić życia w Polsce. Do tego drugiego dramatu nie doszło tylko dlatego, bo potencjalnej ofiary nie było akurat w domu i to ocaliło jej życie. O okolicznościach tej makabrycznej sprawy piszemy w reportażu Eweliny Kolanowskiej pt. „Zazdrość bez granic”.

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 4/18 w sprzedaży od 20 marca 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]