Mieszkanka Siedlec usłyszała w prokuraturze rejonowej zarzuty w sprawie zorganizowania zbiórki pieniężnej za pośrednictwem portalu internetowego. Kobieta wprowadziła w błąd kilka tysięcy osób przedstawiając niezgodne z prawdą okoliczności uzasadniające przekazanie jej pomocy finansowej na leczenie choroby nowotworowej.

Do siedleckich organów ścigania wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa, w sprawie publicznej zbiórki pieniędzy, zorganizowanej na finansowanie leczenia nowotworowego 41-letniej kobiety. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach od razu zajęli się sprawdzaniem sprawy. Szybko okazało się, że powód prowadzonej zbiórki pieniędzy jest fikcją. Siedlczanka została zatrzymana.

W środę w Prokuraturze Rejonowej w Siedlcach kobieta usłyszała zarzuty. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w ciągu 2 lat kobieta zdołała zebrać kwotę ponad 370 tys. zł. Jaka dokładnie jest to suma będzie można stwierdzić, po szczegółowym przeanalizowaniu wpływów na jej konto oraz ustaleniu wszystkich zbiórek i imprez sportowych, które odbyły się w Siedlcach, a miały na celu zbieranie środków finansowych na leczenie dla kobiety. Przed prowadzącymi śledztwo niełatwe zadanie dotarcia do darczyńców, a może to być nawet ponad 6 tysięcy osób.

W czwartek Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi nawet do 15 lat więzienia.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]