Byczyna to jedna z największych atrakcji województwa opolskiego. Niewielkie zabytkowe miasteczko, otoczone, niemal w całości ceglanymi murami miejskimi. Niektórzy nazywają Byczynę (oraz Paczków) „opolskim Carcassonne” – na cześć słynnego grodu we Francji. Doskonałe miejsce do życia, położone w ładnej okolicy. Niestety, nawet najbardziej atrakcyjne i urokliwe miejsca nie są wolne od zła…

Kasia była jedynaczką i długo oczekiwanym dzieckiem. Zapewne dlatego była dla rodziców oczkiem w głowie. Dziewczyna odwdzięczała im się pilnością w szkole. Wzorowa uczennica. Lubiła się uczyć, a w pierwszej klasie podstawówki nie opuściła ani jednego dnia.

Kiedy odnaleziono reklamówkę z odciętą głową 9-letniej Kasi, w miasteczku zapanowała histeria. Ludzie żądali kary śmierci dla Krzysztofa P. Najchętniej sami wymierzyliby sprawiedliwość, czego nie kryli podczas wizji lokalnej. Rodzaj zbrodni, jaką popełnił, stawia go w jednym szeregu z najgorszymi zwyrodnialcami. Gdyby nie chroniono go w więzieniu, kara śmierci byłaby faktem…

To nie jest scenariusz filmu sensacyjnego, Ta historia zdarzyła się naprawdę, a o jej szczegółach przeczytacie w „Detektywie” 3/2018, w reportażu „Zabójcy dziewczynek”

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 3/18 w sprzedaży od 13 lutego 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]