W 1996 roku Belgią wstrząsnęły doniesienia o zbrodniach Marca Dutroux. Mężczyzna w ciągu niespełna dwóch lat uprowadził, torturował i wykorzystywał seksualnie kilka dziewcząt w wieku od 8 do 19 lat. Dwie z nich zamordował, a dwie zmarły z głodu. Poza tym pozbawił życia swojego wspólnika…

Styczniowe wydanie miesięcznika „Detektyw”, jak każde inne, prezentuje także sprawy, które wydarzyły się poza granicami naszego kraju. Na stronach pierwszego numeru 2018 roku znajdziecie mrożący krew w żyłach tekst o „Potworze Charleroi”. Przydomek ten nadała mu jedna z gazet biorąc pod uwagę bestialstwo i okrucieństwo „psychopaty doskonałego”. Zbrodnie dokonane przez Marca Dutroux i późniejsze nieudolne śledztwo, wywołały protesty społeczne i ujawniły rażące wady belgijskiego wymiaru sprawiedliwości.

Tekst opisujący mordercze dokonania Dutroux to jedynie kropla w morzu kryminalnych spraw, które przybliżamy Wam w najnowszym wydaniu miesięcznika.

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 1 w sprzedaży od 12 grudnia 2017 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]