W niedzielę (05.04.2020 r.) w godzinach popołudniowych mundurowi z Dąbrowy Tarnowskiej patrolując teren miasta, zauważyli na ul. Jagiellońskiej mężczyznę poruszającego się swobodnie jezdnią na rolkach.

Zatrzymali się obok jadącego mężczyzny i mając na uwadze obecne ograniczenia w przemieszczaniu się, policjanci zapytali mężczyznę o cel podróży.

Jak się okazało,  26-latek przebył 20 km jadąc na rolkach z województwa podkarpackiego do Dąbrowy Tarnowskiej  w celu rekreacyjnym. Naruszenie ograniczenia swobodnego poruszania się młody mężczyzna usprawiedliwiał chęcią skorzystania z wiosennej pogody oraz tym, że jadąc na rolkach przecież z nikim się nie kontaktuje.

Policjanci ukarali mieszkańca Podkarpacia mandatem karnym za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się.

Natomiast za naruszenie porządku ruchu drogowego, w tym przypadku jazdę na rolkach po jezdni (osoba poruszająca się na rolkach zgodnie z przepisami ruchu drogowego jest traktowana jako pieszy) 26-latek został pouczony. Do domu wrócił samochodem zabrany przez członka rodziny.

Pamiętajmy, że epidemiologiczne obostrzenia i zakazy zostały wprowadzone dla wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Źródło: KWP w Krakowie

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]