Policjanci z Obornik zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy. 18-letni kursant nauki jazdy wykorzystał fakt, że poszkodowanej instruktorce wypadł portfel z torebki i wpadł pod siedzenie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Obornikach(woj. wielkopolskie) przyszedł młody mężczyzna, który przyniósł rzekomo znaleziony portfel z dokumentami. Dzielnicowy ustalił numer telefonu do właścicielki portfela, ale ta nie odbierała, więc postanowił zawieź go pod wskazany adres, który znajdował się na dowodzie osobistym.

Właścicielka portfela, 47-letnia mieszkanka Obornik, poinformowała, że w portfelu brakują pieniądze w kwocie 5 300 zł. i podejrzewa, że kradzieży mógł dokonać jej kursant podczas nauki jazdy, którą dzisiaj z nim prowadziła. Poszkodowana kontaktowała się z 18-latkiem, aby oddał jej portfel, lecz ten nie przyznawał się do winy.

Jak ustalili mundurowi, 18-letni mieszkaniec gminy Obornik podczas nauki jazdy dokonał kradzieży portfela wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy. A następnie przyjechał zwrócić portfel do Komendy tłumacząc, że go znalazł.

Oborniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży pieniędzy z portfela. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy.

Kryminalni przedstawili mu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]