Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (4-5 października). Złodzieje dostali się do Pracowni Endoskopii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni i wynieśli drogi sprzęt.

Sprawa bulwersuje tym bardziej, że aparatura służyła do badań, którym byli poddawani między innymi pacjenci onkologiczni.

– Zaistniała z piątku na sobotę sytuacja wywołała duże oburzenie, zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Postanowiliśmy więc poinformować, iż łupem złodziei padł sprzęt w Pracowni Endoskopii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni o wartości ponad 700 tysięcy złotych – powiedziała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich i dodała – Badaniom poddawane są tu przede wszystkim osoby chore onkologicznie i to one właśnie są w tej sytuacji najbardziej pokrzywdzone, bowiem czas wykonania badania odgrywa niezmiernie istotną rolę w procesie leczenia. Z powodu tej zuchwałej kradzieży, tylko w tym tygodniu musieliśmy odwołać wizytę kilkudziesięciu pacjentów, którzy czekali na wcześniej umówione badania diagnostyczne.

Sprawę kradzieży potwierdziła gdyńska policja.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży w nocy z piątku na sobotę. Został skradziony sprzęt medyczny w jednym z gdyńskich szpitali. Obecnie trwają prace śledcze – powiedział Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Źródło: www. dziennikbaltycki.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]