Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieże damskich torebek w jeleniogórskich kościołach. Sprawczyni działała w myśl zasady „okazja czyni złodzieja”. Jej łupem padły co najmniej 3 torebki, których wartość została oszacowana przez właścicieli na 7 tysięcy złotych. Teraz zatrzymanej grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 19-letnią mieszkankę stolicy Karkonoszy podejrzaną o kradzieże.

Jak ustalili policjanci, kobieta kradła torebki w jeleniogórskich kościołach. 19-latka działała w myśl zasady „okazja czyni złodzieja”. Wykorzystywała chwilową nieuwagę pokrzywdzonych w trakcie modlitwy i kradła ich własność. Mundurowi ustalili, że od kwietnia do maja 2019 roku zatrzymana dopuściła się co najmniej 3 takich kradzieży. Jej łupem padło mienie o wartości około 7 tysięcy złotych. Były to między innymi pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe i karty płatnicze.

Kiedy pokrzywdzone zorientowały się, że zostały okradzione powiadomiły policję.  Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali kobietę podejrzewaną o te czyny. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, a w szczególności ustalają, co zatrzymana zrobiła ze skradzionym mieniem.

Za czyny, których się dopuściła,19-latce grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o pilnowanie swoich rzeczy i niepozostawianie ich bez opieki. Mienie zostawione bez nadzoru staje się łatwym łupem dla złodzieja.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]