W Wielkanoc 2015 roku nieznani sprawcy włamali się do skarbca renomowanej londyńskiej firmy Hatton Garden Safe Deposit, zajmującej się wynajmowaniem skrytek depozytowych. Z pierwszych szacunków wynikało, że był to największy rabunek w dziejach Wielkiej Brytanii. Łupem rabusiów miały paść złoto, kamienie szlachetne i kosztowności o łącznej wartości ponad miliarda złotych.

W prawdzie po kilkumiesięcznym śledztwie znacznie zredukowano tę kwotę, niemniej skala i sposób przeprowadzenia napadu budziły podziw dla kunsztu bandytów. Jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że dokonała go grupa okrzyknięta przez media „gangiem emerytów”.

Wielu ludzi do tej pory zastanawia się, jak to możliwe, że ci sympatyczni, czarujący staruszkowie zaplanowali i zrealizowali skok stulecia. Cały napad został perfekcyjnie przygotowany, nie było żadnych świadków, nikt nie został poszkodowany.

Jak do niego doszło przeczytacie w reportażu Leona Madejskiego pt. „Złoto gangu emerytów”

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 6/2018 w sprzedaży od 15 maja 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]