Dębiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Podejrzewany jest o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Dębicy. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w tej sprawie.

W niedzielę około godz.16.30, dyżurny dębickiej komendy skierował policyjny patrol na polną drogę w Grabinach, gdzie miał leżeć zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie, niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje. Nieopodal policjanci zauważyli innego mężczyznę. Podczas podjętej wobec niego interwencji był bardzo agresywny, kontakt z nim był utrudniony.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Prowadzone czynności pozwoliły ustalić personalia ofiary, to 66-letni mieszkaniec Dębicy. W czynnościach uczestniczył prokurator. Zatrzymanego przewieziono do komendy Policji w Dębicy, a następnie podjęto decyzję o umieszczeniu 30-latka w szpitalu w Straszęcinie. Tam podejrzewany o zabójstwo mężczyzna przebywał w asyście policjantów.

Zabezpieczone materiały dowodowe na miejscu zabójstwa pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przebiegu tej tragedii. Prawdopodobnie dzisiaj zapadnie decyzja o areszcie tymczasowym dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiegio. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak podaje ziemiadebicka.pl, 66-latek z Dębicy wybrał się w niedzielę na przejażdżkę rowerową.

Tragedia miała miejsce dokładnie na przysiółku Grabiny – Rędziny – informuje portal.

Jak podkreślają lokalne media, rejon ten jest często uczęszczany przez rowerzystów. To cichy i mało zabudowany teren.

Źródła: podkarpacka.policj.gov.pl, ziemiadebicka.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]