Pięć zarzutów, w tym zgwałcenia swej małoletniej córki oraz jej znajomej przedstawiła prokuratura 41-letniemu mieszkańcowi Szczekocin w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Mężczyzna został aresztowany.

Zarzuty dotyczą doprowadzenia przy użyciu przemocy swojej małoletniej córki, która miała mniej niż 15 lat, do odbycia stosunku płciowego. Podobny zarzut dotyczy podobnego czynu na szkodę innej dziewczynki, a pozostałe znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną i córką oraz kierowania pod adresem swojej córki gróźb w celu wywarcia na niej wpływu jako świadka przestępstwa – powiedział Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Jak dodał, druga z pokrzywdzonych dziewczynek to znajoma córki podejrzanego.

Nie jest spokrewniona ze sprawcą. Mężczyzna został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie na wniosek tamtejszej prokuratury, która prowadzi postępowanie.Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 7 lutego po złożonym zawiadomieniu o przestępstwie. Prokuratura nie ujawnia, kto je złożył ani też treści wyjaśnień 41-latka, tłumacząc to dobrem pokrzywdzonych i postępowania. Podejrzanemu grozi do 15 lat więzienia.

www.wiadomości.dziennik.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]