Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec Arkadiusza Z. oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze 
o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny. Po przeprowadzeniu rozprawy oskarżony usłyszał wyrok, którym został uznany za winnego popełnienia zarzuconych mu przestępstw i skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Dramat kobiety wyszedł na jaw w nocy z 20 na 21 listopada 2017 r. Wtedy 25-letnia wówczas Jowita O. trafiła do jeleniogórskiego szpitala z raną rąbaną podudzia i otwartym złamaniem nogi oraz innymi ranami i stłuczeniami całego ciała.

Okazało się, że konkubent, który znęcał się nad nią i bił ją pięściami, tym razem dusił ją także metalowym łańcuchem i zaatakował maczetą.

Podczas tych zdarzeń w mieszkaniu pary znajdowało się także ich czteromiesięczne dziecko. Dziewczynce nic się nie stało.

34-letni wówczas Arkadiusz Z. został zatrzymany. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Przesłuchać udało się go dopiero następnego dnia. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Przedstawiono mu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu konkubiny. Później zarzut zmieniono na usiłowanie zabójstwa. Nie przyznał się.

Na etapie postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania ustalono także, że będąc osadzonym w Areszcie Śledczym podejrzany nakłaniał swoją konkubinę do zmiany złożonych przez nią zeznań. Wobec powyższego przestawiono mu również zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań.

www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]