Policjanci w trakcie nocnego patrolowania ulicy na jednym z głogowskich osiedli zatrzymali mężczyznę, który prowadził przywiązanego do łańcucha 22-latka. Mężczyzna tłumaczył się, że został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać sprawcę przy sobie. Policjanci ujawnili przy nich także narkotyki.

Policjanci z Wydziału Prewencji pełniąc nocną służbę zwrócili uwagę na niecodzienne zachowanie dwóch mężczyzn. Jeden z nich to 22-latek, który siedział na ziemi. Obok niego stał pobudzony 33-letni mężczyzna, który zachowywał się dość dziwnie. W ręku trzymał linkę alpinistyczną, do której przypiął 22-latka, a na jego szyi założył łańcuch spięty kłódką.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że wcześniej został oszukany i dlatego postanowił zatrzymać oszusta, aby mu nie uciekł. 22-latek nie stawiał oporu ani nie wołał o pomoc. Twierdził, że mimo nie skrępowanych rąk i działania wbrew jego woli nie wyrywał się i wykonywał wszystkie polecenia 33-latka wierząc, że sytuacja zaraz się uspokoi. Cała sprawa związana jest z wynajęciem mieszkania, za które 33-latek wpłacił już zaliczkę, a kluczy do domu jednak nie otrzymał. Policjanci przy zatrzymanych ujawnili również narkotyki.

33-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Z kolei 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

Źródło: www.glogow.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]